Tato internetová stránka používá soubory cookies. Pokračováním v prohlížení této internetové stránky souhlasíte s použitím souborù cookies.


Glas - Europlast, s.r.o.
Glas - Europlast, s.r.o.

  • GLAS - EUROPLAST s.r.o. - Venkovní rolety
  • GLAS - EUROPLAST s.r.o.- Výrobní haly Glas - Euro plast
  • GLAS - EUROPLAST s.r.o. - Markýzy
  • GLAS - EUROPLAST s.r.o. - Vjezdové brány
  • GLAS - EUROPLAST s.r.o. - Plastová Okna
  • GLAS - EUROPLAST s.r.o. - Zateplení

Pár slov o Glas Europlast s.r.o.

vere anj

tex dver


Vertikální žaluzie

vertikalni_zaluzie_02Vertikální látkové žaluzie jsou velmi zajímavým interiérovým doplňkem. Hlavní funkcí je samozřejmě zastínění místnosti, ale vhodnou volbou lamel lze velmi efektně nadekorovat interiér. Lamely pro vertikální žaluzie se dodávají v šíři 127 mm a 89 mm. Používáme textilní lamely polyesterové, bavlněné i sklotextilové. Díky otáčení lamel dokážete dokonale kontrolovat světlo a soukromí v místnosti. Vertikální žaluzie se skládají v podstatě ze dvou částí - vodící lišty a samotných stínících lamel. Vodící lišta, která je upevněna u horního okraje okna do stropu (případně na stěnu) pomocí odpružených západek, je zpravidla vyrobena z hliníku. Na této hliníkové vodící liště jsou zavěšeny lamely, které jsou opatřeny závažím a spojovacím řetízkem.

vertikalni-zaluzie2Ovládacím řetízkem lze nastavovat naklápění lamel a tím regulovat přísun světla do místnosti, ovládacím provázkem se pak lamely shrnují. Závaží na lamelách je určeno k tomu, aby se při náhlém závanu větru lamely příliš nepohybovaly. Lamely jsou zpravidla látkové, případně polyesterové. K dostání jsou v mnoha barevných variacích. Nastavení pohybu lamel je možné provést dvěma způsoby. Při shrnování se lamely dají stahovat buďto k jednomu z krajů, nebo lze zařídit i provedení, kdy se lamely odhrnují ze středu rovnoměrně k oběma krajům.

Kompletní vzorník lamel je k prohlédnutí na prodejně žaluzií na ul. Místecké 1119 v Příboře.

button_zpet